• Historia przedszkola

• Z pamiętnika naszego przedszkola...

Miejskie Przedszkole „Kuntersztyn” powstało jako przedszkole zakładowe przy Grudziądzkich zakładach Przemysłu Gumowego „Stomil”. Początkowo nie nosiło ono nazwy, lecz numer 10. Jego nazwa pochodzi od dawnej dzielnicy Grudziądza, na której go zbudowano – „Mały Kuntersztyn”.

29 sierpnia 1958 roku uroczystego otwarcia dokonał ówczesny dyrektor GZPGum pan Czesław Pańka. Kierowniczką została pani Cecylia Kowalska.

Dziś przedszkole mieści się w dwóch budynkach. Budynek główny znajduje się przy ul. Piłsudskiego 31, zaś jego filia mieści się przy ul. Tysiąclecia 75. Dwa oddziały „zerówki” znajdują się w Szkole Podstawowej nr 8 przy ul. Mikołaja z Ryńska 6.

Obecnym dyrektorem przedszkola jest mgr Hanna Buczkowska, która kieruje 11 oddziałami przedszkolnymi.